За даними відомства, зараз в країні налічується 7 млн переселенців, для яких надзвичайно актуальним є питання пошуку роботи.
«Тому програма стимулювання працевлаштування ВПО для уряду залишається однією з пріоритетних у 2023 році. І цього року ми збільшили у 1,5 раза фінансування програм сприяння працевлаштуванню внутрішніх переселенців», – розповіла перший віце-прем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко.
Зокрема, згідно з внесеними змінами, роботодавець отримує:
- компенсацію витрат на оплату праці (але не вище за 2 розміри мінімальної зарплати, тобто 13 400 грн) за працевлаштування зареєстрованих безробітних з-поміж ВПО на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більш ніж 6 місяців, за умови збереження гарантій їхньої зайнятості протягом періоду, що перевищує тривалість виплати вдвічі;
- компенсацію видатків роботодавця на перепідготовку та підвищення кваліфікації осіб з числа безробітних ВПО, працевлаштованих строком не менш ніж на 12 місяців. Розмір компенсації визначається Кабміном у межах вартості навчання з перепідготовки та підвищення кваліфікації.
Водночас у разі звільнення працівника до кінця строку гарантій за власним бажанням, за згодою сторін або з ініціативи роботодавця сума сплачених коштів повертається в повному обсязі до бюджету. Єдиний виняток – коли на таке робоче місце роботодавцем працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного за направленням територіального центру зайнятості до закінчення встановленого терміну збереження гарантій.
У разі, якщо на місце звільненого працівника працевлаштовано зареєстрованого безробітного з числа ВПО, виплата компенсації триває до закінчення встановленого терміну.