Згідно з дослідженням Центру соціальних досліджень та поведінкової економіки за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Ради з комунікацій безбарʼєрності значна частина населення визнає потребу у соціальних змінах і в питаннях працевлаштування, освіти, доступності інфраструктури. Респонденти зазначають, що увагу слід зосередити на зміні поведінки людей (34% опитаних); створенні адаптованого середовища (32%) та забезпеченні доступності освіти й робочих місць (22%).
Як зазначила перший віце-прем’єр, міністр економіки України Юлія Свириденко, грантові програми в рамках єРобота – є лише одним з елементів Національної стратегії, який направлено на безбар’єрність. Проєкт «Робота без бар’єрів» об’єднує цілу низку програм: компенсації за облаштування робочих місяць для людей з інвалідністю, грантові програми, в тому числі новий компонент – гранти на жіноче підприємництво «Створюй». Також йдеться про ваучери на безкоштовне навчання у центрах профтехосвіти, якими скористалися понад 10 тисяч людей, серед яких пів тисячі – люди з інвалідністю.
Крім того, Мінекономіки має низку інших проєктів – це колаборації з приватним і громадським сектором – ДоступноUA, Superhumans, WorkUa, Projector, INSIENCE. Також міністерство проводить зустрічі з бізнесом, лідерами думок, громадськими організаціями щодо підтримки політики безбар’єрності.