Ті орендарі, які працювали під час карантину (продуктові магазини, засоби зв’язку), втратили від 15% (супермаркети) до 50% і більше (засоби зв’язку, зоотовари, побутова хімія і т.д.).
Глава УСТЦ, операційний директор «Будхаус Груп» Максим Гаврюшин, зазначає, що масового відтоку орендарів поки не спостерігається, є поодинокі випадки закриття магазинів.
У період, коли ТЦ закритий і оренду не нараховують, немає сенсу розривати договір оренди і кидати магазин, в який вкладено великі гроші, тому що практично ніяких витрат бізнес не несе.
Однак після початку роботи, коли багато хто зіткнеться з необхідністю платити в повному обсязі оренду і зарплату, багато торгових підприємств можуть закритися.
Гаврюшин прогнозує, що для слабких ТЦ це буде непростий рік в плані вакантності і рівня орендних ставок. Частка вільних площ в таких ТЦ може вирости до 10-20%, але успішні ТЦ залишатимуться заповненими.
Протягом всього року очікується повільне відновлення, а докризові показники вдасться відновити навесні наступного року.
Нагадаємо, з 11 травня карантин пом’якшили, і окремі сфери бізнесу можуть продовжити роботу. Але карантин в цілому продовжується до 22 травня.