Тільки за 9 місяців інвестиції в українські проекти відновлюваної енергетики склали більше 2 млрд євро, а загальна потужність ВДЕ зросла вдвічі.
Діючі потужності ВДЕ дозволяють щорічно виробляти понад 8,4 млрд кВт \ год електроенергії, або 5,5% від загального обсягу виробництва, і забезпечують електроенергією більше 3,3 млн домогосподарств.
Крім того, за рахунок роботи ВДЕ-проектів щороку на 9,2 млн тонн зменшується кількість викидів СО2 в атмосферу.
Фінансові вливання допомогли краще освоїти потенціал цієї сфери, стимулювати бізнес займатися такими проектами. Завдяки цьому Україна піднялася відразу на 55 позицій в рейтингу привабливості для інвесторів, які готові вкладати кошти в проекти відновлюваної енергетики. Якщо в 2018 році Україна займала 63 місце в цьому списку, то в 2019 році опинилася вже на 8-му.
Однак відновлювальна енергетика розвивається настільки швидко, що ВДЕ-проекти не встигають узгодити свою діяльність з роботою загальної енергетичної системи країни. Для того, щоб утримати баланс, потрібно взяти до уваги досвід інших країн і впровадити системи акумулювання енергії.
Додамо, що в квітні 2020 року стартують перші «зелені» аукціони, які змусять інвесторів конкурувати один з одним і знижувати ціни для споживачів.