Милованов стверджує, що в даний час Кодекс законів про працю дозволяє працівнику розірвати трудовий договір, письмово попередивши про це за два тижні до звільнення. Новий закон не скасує цю можливість, але додасть новий варіант – попередження в електронній формі. В окремих випадках можна буде звільнитися раніше, ніж через два тижні.
В законі зазначені ці випадки – зміна місця проживання, початок навчання в навчальному закладі, вихід на пенсію, медичні показання і інші важливі причини. Новий законопроект передбачає, що ці причини будуть визначені в трудовому договорі, так що роботодавець і працівник можуть укласти домовленість, яка підійде саме для їх ситуації.
Зараз працівник може розірвати трудовий договір, якщо роботодавець не виконує свої умови. Новий закон також містить таку норму, при цьому додана нова – працівник може письмово повідомити про порушення, і завдяки цьому навіть зможе добитися компенсації в 50 денних зарплат, якщо суд визначить провину роботодавця.
Варто відзначити, що новий закон обмежує право на дострокове звільнення для представників керівного складу підприємства. На думку Милованова, норма раціональна, так як раптове звільнення керівництва може просто знищити підприємство. При цьому, знову ж таки, сторони повинні заздалегідь обговорити деталі контракту і зафіксувати їх в трудовому договорі.
Міністр повідомив, що деякі ЗМІ поширюють інформацію про те, що тепер роботодавець має право звільнити працівника з власних причин. Однак Милованов каже, що зараз це і так можливо, але працівник при цьому нічого не отримує, а новий законопроект змушує платити компенсацію за таке рішення і дозволяє отримати її швидше і без відпрацювання.
Нагадаємо, що Міністерство розвитку економіки розробило законопроект про працю. Уряд 27 грудня схвалив цей проект.