Чижиков наполягає, що в умовах, що склалися, важливо зберегти не тільки людські життя, але і не допустити краху малого бізнесу.
Щоб наслідки епідемії не стали фатальними для підприємства, карантин визнали форс-мажором на законодавчому рівні. Тому в разі проблем, виникших через карантин, Торгово-промислова палата готова видати підприємцю сертифікат про факт форс-мажору, і з таким документом можна йти до суду і захищати свої інтереси.
На щастя, в переважній більшості випадків орендодавці йдуть на поступки підприємцям, які змушені змінювати порядок роботи в орендованих приміщеннях.
За словами Чижикова, бізнес потребує уточнення правил «кредитних канікул». Необхідно розробити розширений законопроект, в якому будуть доповнені можливості підтримки бізнесу.
Відзначимо, заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова на прес-брифінгу повідомила, що НБУ скоро оприлюднить остаточну версію пільгового режиму і стандартизує конкретні підходи до вирішення проблеми.
«Особливим повинен бути підхід і до тих галузей, які через карантин повністю втрачають доходи і сьогодні не працюють, і до населення, яке в результаті карантинних заходів та призупинення роботи окремих компаній тимчасово не працює», – підкреслила раніше Рожкова на нараді.