На умовах програми в кредит дозволили брати нежитлову нерухомість без права її передачі в користування третім особам, а також придбавати об’єкти права інтелектуальної власності за договорами франчайзингу, які пов’язані з реалізацією інвестпроекту.
В кредит стало можна поповнювати оборотні кошти суб’єктів підприємництва, проте сума такої позики не може становити більше 25% від загальної вартості інвестпроекту, що фінансується за рахунок програми.
Максимальна сума оплати по гарантії Фонду розвитку підприємництва, яка надається в кредит, збільшена до 35%, а допустимий рівень частки проблемної заборгованості – до 25%.
Крім того, якщо бізнес орієнтований на антикризові заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією, то до 1 вересня можна буде отримати держпідтримку на більш вигідних умовах.
Для суб’єктів підприємництва, які здійснюють господарську діяльність з виробництва лікарських засобів та / або медичних виробів та / або медичного обладнання максимальна сума кредиту складе 3 млн грн. У певних випадках на фінансування оборотного капіталу дозволено займати до 1 млн грн.
Для виробників медичних товарів будуть знижені витрати на сплату відсотків по кредитах, а також встановлена гарантія в розмірі 80% основної суми заборгованості.
Відзначимо, що до 16 березня було подано 14416 заявок на участь в програмі «5-7-9%» на загальну суму 9,5 млрд грн. Відхилено 412 заявок. Видано 169 кредитів на загальну суму 110,2 млн грн.
Нагадаємо також, що Верховна Рада забезпечила тимчасові податкові канікули для фізичних осіб-підприємців, прийнявши відповідний закон (№3220).