Система електронних акцизних марок дозволяє відстежувати статус продукції з моменту виробництва до моменту продажу.
Як зазначив Дубілет, в останні роки уряд кілька разів намагався запустити подібну систему. Але її слід реалізувати найбільш оптимальним чином, інакше запуск може спричинити великі витрати як з боку держави, так і з боку бізнесу, а також затребує багато часу.
Наприклад, в магазинах довелося б встановлювати спеціальне обладнання, тобто все супермаркети і ларьки мали б закупити сканери.
Тому Дубілет пропонує альтернативний варіант, який обійдеться державі дешевше. На звичайні акцизні марки будуть наносити штрих-код, який зчитується стандартними касовими апаратами і фіксується в чеку. Додаткова операція на касі може трохи сповільнити обслуговування, зате заощадить багато ресурсів.
Можна буде створити простий мобільний додаток, або чат-бот, за допомогою якого співробітники податкової та інші громадяни зможуть сканувати акцизні марки і перевіряти їх достовірність.
Дубілет повідомляє, що розробники вже продумали технологію і обговорили концепцію з представниками бізнесу. Перед тим, як запустити проект, його будуть тестувати в пілотному режимі.
Нагадаємо, що Міністерство цифрової трансформації за 4 місяці роботи заощадило як мінімум 13,8 млрд грн бюджетних коштів, так як скоротило витрати на ряд програм.