Огляд гривневих депозитів: грудень 2018

депозиты

У грудні в Україні намітилися дві тенденції щодо відсоткових ставок за гривневими депозитами строком на 1 рік. Велика частина з досліджуваних банків стабільно утримують ставку на одному рівні. Решта при цьому підвищили прибутковість своїх вкладів.

У Maanimo продовжили відстежувати динаміку відсоткових ставок по депозитах, а також проаналізували, які зміни відбулися за минулий місяць.

Динаміка процентних ставок

Багато українських банків вирішили не відхилятися від призначеного курсу, зберігаючи свої депозитні ставки на рівні минулого місяця. Однак і вниз ніхто не пішов. Кілька з досліджуваних банків упевнено підвищили прибутковість депозитів в нацвалюті. Підвищення ставки коливається в межах 0,5-2%.

Крім того, станом на 3 грудня середня ставка за гривневими депозитами серед українських банків становить 12,97% річних. Тобто за останній місяць ми можемо спостерігати динаміку її зростання на 0,24%. Цей показник, звичайно, менше рівня зростання в період з вересня до кінця жовтня (0,46%), однак позитивна динаміка все ж спостерігається чітко.

Що пропонують банки

Одні банки твердо стоять на своєму, інші в цей час підвищили ставки і навіть підготували нові пропозиції.

Що стосується тих, хто стабільний у своєму рішенні, то вже кілька місяців багато банків залишають ставки без змін. Наприклад, третій місяць поспіль ОТР Банк і Креді Агріколь пропонують депозитну ставку в розмірі 11,5%.

Інші банки демонструють стабільність в останні два місяці. Серед них Райффайзен Банк Аваль з процентною ставкою в 10,25% річних, а також Кредит Дніпро з пропозицією в розмірі 17% річних.

З початку листопада до теперішнього часу декілька банків змогли підвищити прибутковість депозитних вкладів в національній валюті строком на 12 місяців.

ПУМБ підняв ставку з 15,4% річних до 15,90%. Ідея Банк після кількох місяців стабільності також пішов вгору — з 16,25% річних до 16,75%. Мегабанк ще в кінці вересня змінив умови, призначивши термін від 9 до 12 місяців зі ставкою в 15,5%. Тепер же ставка підвищилася до 16,40% річних. monobank також радує хорошою відсотковою ставкою в розмірі 18%. Альфа-Банк підвищився до позначки в 17% річних.

Провідний банк країни — ПриватБанк — пропонує відкрити гривневий депозит «Стандарт» у грудні під 13% річних.

Але найвищу і стабільну ставку на українському ринку пропонує Банк АЛЬЯНС. Депозит «Ощадний» дозволяє зберегти і вигідно примножити кошти, адже відсоткова ставка по депозиту — цілих 18% річних при внеску на 12 місяців та 19% при відкритті депозиту від 250 тис. грн. Відкрити депозит можна в будь-якому відділенні банку, починаючи з мінімальної суми вкладу в 5 тис. грн, і отримати виплати відсотків в кінці терміну.

Для більш детальної інформації зателефонуйте за номером 0 800 60 22 22 (безкоштовно в межах України) або на сайті Банку bankalliance.ua/

Добавить комментарий

Войти с помощью: